Ładowanie…

Wymiana Rozruszników Warszawa

Mechanik do Rozruszników Warszawa
Kontakt

15 thoughts on “Regeneracja rozrusznika w warunkach domowych

 1. 1. Przekładnię planetarną otwierasz sciagając ten czarny metalowy dekielek – Koniecznie uzupełnienie smaru – NEWRALGICZNY PUNKT TEGO ROZRUSZNIKA.
  2. zabezpieczenie bendiksa zbijasz w dół np. przy pomocy klucza płaskiego odpowiednio dobranego – zakładasz analogicznie w odwrotnej kolejności.
  3. Przy tej rozbiórce wymiełbym jeszcze łożyska ślizgowe (tuleje). Jedna przy szczotkotrzymaczu, druga w przekładni planetarnej. Koszt żaden a to również newralgiczny punkt każdego rozrusznika.
  Wiem film stary, ale to dla tych co będą oglądać i robić

 2. Właśnie się bawię w regenerację rozruszników i do dodałbym do tego kilka punkcików:

  1. Wyczyszczenie do połysku "blaszek" wirnika i do gładkości + usunięcie śmieci pomiędzy np. cienkim płaskim śrubokrętem.
  2. Wymiana szczotek.
  3. Wymiana tulejek, przeważnie są 2, jedna przy wirniku, druga przy bendiksie, nie może być na nich luzu (koszt ok 3zł sztuka)
  4. Przesmarować ten tłok w elektrowłączniku też można, będzie lżej działał i zawsze to jakaś ochrona antykorozyjna (wystarczy smar w sprayu)
  5. Podstawowe czyszczenie i odtłuszczenie całego rozrusznika i nasmarowanie wszystkich pracujących części smarem odpornym na temperatury.
  6. Spryskanie wszystkich styków i połączeń elektrycznych elektrosolem lub kontaktem (po uprzednim czyszczeniu).
  7. W razie potrzeby wymiana śrub, często nie chcą się odkręcić.

  Tak się składa że poprawiam po firmie z 20 letnim doświadczeniem rozrusznik który od początku źle kręcił, po "regeneracji"

  Przyczyną były luzy na tulejkach, nierównomiernie zużyte szczotki, słabej jakości smar nie odporny na temperatury.

  Niestety porządnie to można tylko zrobić samemu 🙂

  Aha mam boscha trochę inną konstrukcję.

 3. Rozrusznik w motorze mi nie kręci, myślałam że dam radę coś z tym robić, ale dla mnie ta czarna magia. Ten filmik utwierdził mnie w przekonaniu, że jedyne co mogę zrobić to postukać w niego młotkiem haha oddam do mechanika

 4. Komentarz spóźniony ale wtrącę swoje 3 grosze bo jestem po walce z takim rozrusznikiem :D. W fiacie stilo 1.6 jest bardzo podobny rozrusznik (różni się chyba tylko samym mocowaniem do skrzyni). Aby rozebrać przekładnię planetarną można ten pierścień stuknąć przez długą nasadkę 12 albo 13mm i zejdzie w dół (w stronę bendixa) i odkryje pierścień osadczy który po ściągnięciu "uwolni" ośkę i będzie można ściągnąć bendix i rozebrać przekładnię ale NIE POLECAM tego robić, bo aby założyć ten pierścień z powrotem to dobrze było by mieć ściągacz do łożysk (trzeba go naciągać jakby na zewnątrz tzn. w stronę końca ośki a ten jest jednocześnie bierznią dla łożyska igiełkowego i lepiej tego nie uszkodzić). Można wyczyścić bez rozbierania bo dostęp jest wystarczający. Przy okazji najlepiej razem ze szczotkami kupić elektromagnes bo jest on raczej nie rozbieralny a chyba on sam sprawia problem częściej niż sam rozrusznik. U mnie po podłączeniu na stole przez elektromagnes przerywał a bezpośrednio pod silnik działał normalnie. Po wyczyszczeniu komutatora jest duża różnica w lekkości pracy w trakcie odpalania, co przekłada się zapewne na mniejszy prąd rozruchu.

 5. Szczotkotrzymacz montuje się razem ze stojanem tzn na "stałe" przy użyciu sprężyny która dociska szotki oraz mocuje trzymacz do stojanu. No i wirnik pasuje przetoczyc przed założeniem nowych szczotek no i automat też pasowało by otworzyć i sprawdzić w jakim stanie jest zwora i śruby.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!