Ładowanie…

Wymiana Rozruszników Warszawa

Mechanik do Rozruszników Warszawa
Kontakt

Naprawa rozrusznika Honda CR-V II 2002rFilm pokazuje jak naprawiłem rozrusznik ( w sumie to tylko go rozebrałem, umyłem i nasmarowałem nowym smarem) w samochodzie Honda CR-V II z roku 2002 – silnik 2.0.

Importowane z Youtube Regeneracja rozrusznika. Ile to kosztuje i co to jest?

Przejdźmy do sedna, dlaczego rozrusznik zawiódł w pierwszej kolejności. I nierzadko zdarza się, że to się nie udaje, jeśli nie zawsze. W opinii niektórych rozrusznik to część pojazdu, która w końcu będzie wymagała wymiany z powodu zużycia. Rozruszniki podlegają ciągłemu zużyciu i nie ma możliwości, aby normalny rozrusznik pojazdu mógł trwać wiecznie. Dni rozrusznika są zawsze policzone, ale to my możemy decydować o tym, kiedy kończy się żywotność urządzenia.

Ponieważ wymagane jest napędzanie jednostki napędowej, która waży i mierzy znacznie więcej niż rozrusznik, większość rozruszników zawodzi. Podczas pracy na większym elemencie przy użyciu mniejszego, ten mniejszy jest zawsze wyczerpywany jako pierwszy. Starter kieruje się tymi samymi zasadami.

Co należy zrobić, gdy rozrusznik zaczyna wykazywać oznaki zużycia? Zawsze jest wybór. To zależy od Ciebie;

w jego miejsce należy zamontować nowy rozrusznik,

Czas przywrócić stary rozrusznik.

Oczywiście trzecia opcja, w której rozrusznik używany lub zregenerowany służy do wymiany starego, uszkodzonego, jest również stosowana przez niektórych kierowców. Czy to w ogóle logiczne? Może to mieć pewne uzasadnienie w przypadku aut, dla których znalezienie nowego rozrusznika jest niezwykle trudne. Mimo to nadal będzie to przypominać łatanie przeciekających spodni tym samym starym materiałem.

Jeśli rozrusznik w Twoim samochodzie nie działa i potrzebujesz nowego, spójrz na to, co mamy dostępne na iParts.pl. Prawdopodobnie możesz znaleźć rozrusznik do swojego pojazdu wśród ponad 2 milionów części, które posiadamy w magazynie, do szerokiej gamy marek i modeli pojazdów. A jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, nie wahaj się skontaktować z jednym z naszych ekspertów.

Należy pamiętać, że prawdziwa regeneracja rozrusznika to nie tylko czyszczenie poszczególnych elementów, ale także wymiana tych, które są zepsute. Gdy jeden z elementów rozrusznika ulegnie awarii, jedynym rozwiązaniem jest jego wymiana. Rzadko zdarza się, że wystarczy wymienić tylko jeden element.

Które części rozrusznika są najbardziej podatne na zużycie? Ile kosztuje regeneracja?

W rozruszniku, podobnie jak w wielu innych podzespołach, niektóre części ulegają szybszemu zużyciu ze względu na charakter ich pracy lub budowę. Komponenty w tym przypadku są następujące:

Pędzle znajdują się w uchwycie.

komutator,

magnesy,

bendycy,

tuleje.

Na pierwszych dwóch częściach listy widać, że wymiana podczas regeneracji rozrusznika rzadko kończy się tylko jednym elementem. Jeśli jednak szczotki są zużyte, ich wymiana może mieć krótkotrwały efekt. Zużycie bieżni komutatora jest prawie pewne, a jeśli zużycie jest znaczne (nadal można je skompensować), należy je również wymienić.

Jaki jest całkowity koszt projektu? Korzystając z jednego z naszych zestawów naprawczych do rozruszników możesz wykonać regenerację podstawową za około 100 zł za kilkadziesiąt. Koszt dokładniejszej regeneracji wzrośnie, więc będziesz musiał rozważyć opcje i zdecydować, czy taniej jest załatać stare spodnie, czy wydać pieniądze na nowe. Zwłaszcza, że ​​Twój samochód powinien łatwo przejść na emeryturę z nowym, wysokiej jakości rozrusznikiem.

16 thoughts on “Naprawa rozrusznika Honda CR-V II 2002r

  1. Dwa pytania!
    1 Czy jeśli nie zawsze bendiks wychodzi to może być przyrdzewiała prowadnica i się kantuje? Nie zawsze tak powiem "łapie" ale zawsze gdy odpali to słychać jak by nie do końca bendiks sie schował. Rozrusznik kręci ale wydaje mi się że nie do końca tak mocno jak powinien. Transit 2.4 rok nie jeżdżony.
    2 Czy to po lewej to jest tokarka?

    Fajny filmik Pozdrawiam.

  2. Czy ma znaczenie którą stroną założymy te trzy koła zębate ? Bo u mnie na jednym zębie każdego koła jest taki punkt (jakby punktakiem wybity) i nie wiem po co to jest.

  3. witam. Jest pan z zawodu mechanikiem czy poprostu łapie pan fuchy i dorabia u siebie w garażu ? pytam gdyż padło mi sprzęgło w Fiat bravo 1.6 16v 1997 r i niestety nie mam warunków aby samemu wymienić . znajomy mechanik nie chce sie podjąć wymiany sprzęgła na używane sprzęgło które zakupiłem stąd moje pytanie jakie są koszty wymiany samej robocizny ? pan by sie podioł wymiany ?

  4. Z jakiego rejonu polski jesteś ?? Szkoda ze nie nagrywalem moich napraw i czynności eksploatacyjnych . Na pewno tez komuś by sie przydalo jak czasem zaoszczędzić kilka stówek.

Dodaj komentarz

Zadzwoń!